„Opowieści Ziemi” – książka, opowieści i warsztaty ekologiczne

11.04.2017

W sobotę 22 kwietnia o godz. 17 zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na spotkanie z wydawczyniami książki „Opowieści Ziemi” – antologii tradycyjnych baśni z różnych stron świata, które opowiadają o naszej relacji z Ziemią w duchu głębokiej ekologii.

Podczas spotkania usłyszymy na żywo jedną z nich – opowieść indiańską z tradycji ludu Komanczów, o pewnej samotnej dziewczynce, która samotna być przestała, gdy przyniosła Matce Ziemi najcenniejszy dar. Czy chcecie się dowiedzieć, co to było?

Po opowieści doświadczymy na własnej skórze, czym w indiańskiej tradycji jest krąg i jaką ważną funkcję pełnią w nim żywioły oraz zwierzęcy przewodnicy, a także zrobimy tradycyjne laleczki z łupin kukurydzy i gałganków. I wtedy nikt nie wróci do domu z pustymi rękami.

Opowiada, śpiewa i gra na bębnie Beata Frankowska (opowiadaczka ze Stowarzyszenia Grupa Studnia O., redaktorka i współzałożycielka fundacji Musszelka)

Warsztaty ekologiczne prowadzi Joanna Miś-Skrzypczak (edukatorka ekologiczna z fundacji Greenpeace, tłumaczka i współzałożycielka Musszelki)

Dla dzieci w wieku 5-9 lat.

Wstęp wolny.

Zapraszamy: Księgarnia Bullerbyn, ul. Chmielna 10, Warszawa.