Logo

Regulamin

 

I. Informacje ogólne

 1. Niniejszy Regulamin określa zasady sprzedaży artykułów oferowanych przez księgarnię internetową Bullerbyn.
 2. Właścicielem księgarni jest firma:
  Inwestycja Kulturalna Grzegorz Krasnodębski, z siedzibą w Warszawie, przy ul. Nowolipki 29a/24, kod pocztowy 01-010.
  NIP 527-221-72-88, REGON 146112421.
 3. Sprzedaż odbywa się poprzez Internet w formie umowy zawieranej na odległość, pomiędzy zamawiającym – zwanym dalej Nabywcą, a księgarnią internetową Bullerbyn, zwaną dalej Sprzedawcą. Zawartość stron internetowych księgarni Bullerbyn nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego i powinna być rozumiana wyłącznie jako informacja handlowa. Nabywca wypełniając formularz zamówienia bądź też wysyłając e-mail zawierający zamówienie, składa Sprzedającemu ofertę kupna określonego towaru.

 

II. Zamówienia

 1. Zamówienia w sklepie mogą składać wyłącznie osoby, które ukończyły 18 lat.
 2. Zamówienia przyjmowane są poprzez stronę www.bullerbyn.com.pl 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu, a także za pomocą poczty elektronicznej kontakt@bullerbyn.com.pl lub telefonicznie +48 690 604 140.
 3. Do realizacji zamówienia poprzez stronę internetową księgarni Bullerbyn niezbędne jest:
  • wybór formy płatności za towar oraz sposobu jego dostawy,
  • właściwe wypełnienie formularza rejestracyjnego, w którym zamieszcza się dane potrzebne do realizacji zamówienia, tj. adres dostawy (imię i nazwisko, ulica, kod pocztowy, miasto) oraz dane kontaktowe (imię i nazwisko, telefon, e-mail).
 4. Zamówienie zostanie zrealizowane pod warunkiem, że towar jest dostępny w magazynie lub u dostawców sklepu. W przypadku niedostępności towarów objętych zamówieniem lub problemów z realizacją zamówienia Sprzedający skontaktuje się z Nabywcą w ciągu 24 godzin od złożenia zamówienia, w sprawie ustalenia sposobu i czasu realizacji zamówienia.
 5. Do zawarcia umowy sprzedaży dochodzi poprzez złożenie zamówienia przez Nabywcę oraz potwierdzenie jego przyjęcia do realizacji przez Sprzedającego (e-mail zwrotny).
 6. Sprzedający zastrzega sobie możliwość odstąpienia od realizacji zamówienia w przypadku podania nieprawdziwych, niepełnych lub błędnych danych i braku możliwości kontaktu z Nabywcą.
 7. Nabywca może wprowadzić zmiany w zamówieniu lub wycofać je do momentu jego wysłania. Wprowadzanie zmian lub wycofanie wysłanego zamówienia jest możliwe poprzez:
  • kontakt e-mail pod adresem kontakt@bullerbyn.com.pl,
  • kontakt telefoniczny pod numerem +48 690 604 140.
 8. Na życzenie sklep wystawia fakturę VAT.

 

III. Ceny towarów i płatność

 1. Ceny towarów znajdujących się w księgarni Bullerbyn.com.pl podane są w polskich złotych i są cenami brutto.
 2. Cena podana przy każdym towarze jest wiążąca w chwili złożenia przez konsumenta zamówienia.
 3. Sprzedawca zastrzega sobie prawo do zmiany cen towarów znajdujących się w ofercie z zastrzeżeniem pkt III. 2, wycofywania produktów ze sprzedaży lub wprowadzania nowych towarów do oferty sklepu internetowego.
 4. Nabywca może wybrać następujące formy płatności za zamówione towary:
  • płatność przy odbiorze pobierana przez kuriera/listonosza
  • przedpłata przelewem na konto bankowe:
   Inwestycja Kulturalna Grzegorz Krasnodębski, ul. Nowolipki 29a/24, 01-010 Warszawa NR KONTA BANKOWEGO: Bank Millennium 89 1160 2202 0000 0002 1679 7112
  • płatność gotówką lub kartą płatniczą przy odbiorze osobistym w naszym sklepie stacjonarnym: Księgarnia Bullerbyn, ul. Chmielna 10, 00-020 Warszawa.
 5. Ceny książek i innych towarów oferowane w sprzedaży internetowej nie są identyczne z cenami w księgarni stacjonarnej. Promocje i specjalne oferty cenowe w sklepie stacjonarnym i internetowym nie łączą się.

 

IV. Koszty i terminy dostawy

 1. Na czas oczekiwania na zamówienie składa się: czas potrzebny na przygotowanie przesyłki przez sklep oraz czas dostawy przesyłki przez kuriera/pocztę.
 2. Zamówienia sklep realizuje w ciągu 1-3 dni roboczych. Jest to czas liczony od momentu złożenia zamówienia do momentu przekazania zamówienia do przewoźnika realizującego dostawę. Czas ten może ulec wydłużeniu w przypadku wyboru formy płatności „przedpłata przelewem na konto” o czas niezbędny na potwierdzenie dokonania płatności.
 3. Do każdego zamówienia doliczany jest koszt dostawy na terenie Polski zgodny z poniższym cennikiem. Koszty wysyłki pokrywa Nabywca.
  rodzaj dostawy sposób płatności koszt dostawy
  wartość
  zamówienia
  poniżej 249 zł
  wartość
  zamówienia
  co najmniej 249 zł
  kurier płatność kartą i przelewy PayU,
  przedpłata przelewem na konto księgarni
  12,90 zł 0 zł
  kurier płatność przy odbiorze (za pobraniem) 17,90 zł 0 zł
  Poczta Polska płatność kartą i przelewy PayU,
  przedpłata przelewem na konto księgarni
  13,90 zł 0 zł
  Poczta Polska płatność przy odbiorze (za pobraniem) 18,90 zł 0 zł
  odbiór osobisty gotówka, płatność kartą, przelewy PayU,
  przedpłata przelewem na konto księgarni
  0 zł 0 zł
 4. Koszt wysyłki do paczkomatu wynosi 10,90 zł, w przypadku płatności „za pobraniem” jest to 15,90 zł.
 5. Koszt przesyłki przy zamówieniu powyżej 249 zł pokrywa Sprzedający.
 6. Informacja o koszcie wysyłki jest dostępna w trakcie dokonywania zamówienia na formularzu zawierającym zestawienie zamówionych towarów.
 7. Nabywca zobowiązany jest do odbioru zamówionego towaru i uregulowania należności za zamówione towary zgodnie z wybraną formą płatności. Nabywca może odmówić odbioru zamówionego towaru jedynie w przypadku stwierdzenia w trakcie odbioru przesyłki jej uszkodzenia.

 

V. Odbiór osobisty.

 1. Jeśli zamówienie zostało złożone z opcją odbioru osobistego prosimy o zgłoszenie się po odbiór zamówionych towarów dopiero po otrzymaniu informacji zwrotnej, że zamówienie zostało skompletowane i oczekuje na odbiór.
 2. Po odbiór zamówień zapraszamy do naszej księgarni stacjonarnej Bullerbyn przy ul. Chmielnej 10 w Warszawie.
 3. Za zamówienia z opcją odbioru osobistego można zapłacić gotówką lub kartą przy odbiorze, można również dokonać przedpłaty przelewem na konto lub za pomocą systemu płatności internetowych.
 4. Ceny tych samych produktów w sprzedaży internetowej i stacjonarnej mogą być różne. Promocje i specjalne oferty cenowe w sklepie stacjonarnym i internetowym nie łączą się.

 

VI. Zwroty

 1. Zgodnie z ustawą z dnia 2 marca 2000 roku o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz.U. 2000 nr 22 poz. 271 z późn. zm.) Nabywca może zrezygnować z towaru zakupionego w naszym sklepie bez podania przyczyny w ciągu 14 dni od daty odebrania przesyłki. Towar w oryginalnym, nieuszkodzonym opakowaniu, z kompletną jego zawartością, wraz z dowodem zakupu oraz pisemnym oświadczeniem o odstąpieniu od umowy zawartej na odległość należy przesłać na adres sklepu. Zwroty dopuszczalne są tylko w przypadku towaru, który nie jest w żaden sposób zniszczony oraz nie był używany (nie nosi jakichkolwiek śladów używania).
 2. Zwrot należności nastąpi w ciągu 7 dni roboczych od daty otrzymania zwrotu drogą przelewu bankowego na wskazane przez Nabywcę konto lub przekazem pocztowym na wskazany na zamówieniu adres. Zwrotowi nie podlega koszt odesłania towaru przez konsumenta.
 3. Prawo odstąpienia od umowy nie obowiązuje, gdy produkt dotknięty jest uszkodzeniami mechanicznymi pochodzenia zewnętrznego. Zalecamy sprawdzenie opakowania przesyłki przed jej odebraniem, tj. czy opakowanie nie uległo uszkodzeniu w transporcie. Gdy opakowanie przesyłki nosi znamiona uszkodzenia nie należy przyjmować takiej przesyłki i w obecności kuriera sporządzić stosowny protokół oraz jak najszybciej skontaktować się z obsługą sklepu. Sprawdzenie przesyłki przy odbiorze jest niezbędnym warunkiem uwzględnienia ewentualnych roszczeń z tytułu uszkodzenia czy okradzenia przesyłki w transporcie. Późniejsze reklamacje dotyczące uszkodzeń spowodowanych transportem nie będą uwzględniane.
 4. Koszt przesyłki zwrotnej oraz opakowania ponosi Nabywca. Przesyłka winna być zabezpieczona w taki sposób, by towar nie uległ uszkodzeniu w czasie transportu.
 5. Zwrot towaru uszkodzonego podczas przesyłki z winy Nabywcy nie będzie uwzględniany.
 6. Sklep nie przyjmuje żadnych przesyłek odsyłanych za pobraniem.
 7. Zwroty prosimy kierować na adres: Księgarnia Bullerbyn, ul. Chmielna 10, 00-020 Warszawa.

 

VII. Reklamacje

 1. Jeżeli po otrzymaniu towaru Nabywca znajdzie w nim wady ukryte lub uszkodzenia powstałe podczas dostawy, powinien skontaktować się telefonicznie lub mailowo z obsługą sklepu w celu ustalenia sposobu rozpatrzenia reklamacji.
 2. Wszelkie reklamacje rozpatrywane są najpóźniej w ciągu 10 dni roboczych od ich wpłynięcia.
 3. Towar uszkodzony zostanie wymieniony na inny, pełnowartościowy, a jeśli będzie to już niemożliwe (np. z powodu wyczerpania towaru), sklep zwróci Nabywcy równowartość ceny produktu lub zaoferuje inne, dostępne w sklepie towary do wyboru.
 4. Sklep nie przyjmuje żadnych przesyłek odsyłanych za pobraniem.
 5. Produkty objęte reklamacją prosimy wysyłać na adres: Księgarnia Bullerbyn, ul. Chmielna 10, 00-020 Warszawa.

 

VIII. Ochrona danych osobowych

 1. Składając zamówienie, Nabywca świadomie zgadza się na przetwarzanie i wykorzystywanie jego danych osobowych w celu realizacji zamówienia. Dane te nie są przetwarzane ani wykorzystywane w żadnym innym celu.
 2. Dane osobowe umieszczone w bazie danych sklepu są przetwarzane wyłącznie dla jego potrzeb, nie są i nie będą też udostępniane innym podmiotom. Dane te są gromadzone z należytą starannością i odpowiednio chronione przed dostępem do nich przez osoby do tego nieupoważnione, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 1997 r. nr 133 poz. 883 z późn. zm.) Nabywca ma prawo wglądu do swoich danych, do ich korekty oraz żądania zaprzestania ich wykorzystywania. Dane można przeglądać oraz zmieniać po zalogowaniu do sklepu.

 

IX. Polityka prywatności dotycząca „cookies”

 1. Sklep www.bullerbyn.com.pl używa tzw. „cookies” („ciasteczka”) w celu umożliwienia Państwu wykorzystywania poszczególnych funkcji tych sklepu. Są to pliki z informacjami konfiguracyjnymi, zapisujące dane potrzebne m. in. do zalogowania się na swoje konto, realizacje zamówienia. Pliki „cookies” są w większości automatycznie akceptowane przez większość przeglądarek internetowych. W każdej chwili mogą jednak Państwo je wyłączyć aktywując odpowiednie ustawienia w swojej przeglądarce lub tak zmodyfikować ustawienia przeglądarki, aby byli Państwo informowani o wszystkich sytuacjach związanych z przesyłaniem plików „cookies”. W przypadku wyłączenia plików „cookies” lub modyfikacji ustawień przeglądarki dot. plików „cookies” pewne części sklepu internetowego mogą nie działać poprawnie.

 

X. Postanowienia końcowe

 1. Złożenie zamówienia oznacza akceptację postanowień niniejszego Regulaminu.
 2. Sądem właściwym dla rozpatrywania sporów wynikających z umowy sprzedaży jest sąd właściwy dla siedziby pozwanego lub sąd właściwy dla miejsca wykonania umowy.
 3. Zdjęcia zamieszczone na stronie sklepu www.bullerbyn.com.pl są własnością firmy Inwestycja Kulturalna Grzegorz Krasnodębski lub zostały użyte za zgodą ich właścicieli. Wykorzystywanie ich w celach komercyjnych bez zgody właściciela jest nielegalne i zabronione zgodnie z ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.1994 nr 24 poz. 83 z późn. zm.).
 4. Wszystkie znaki handlowe i towarowe zostały użyte w celach informacyjnych i stanowią własność ich odpowiednich właścicieli.

 

 

 

Księgarnia Bullerbyn © 2013 - 2024
Projekt: nioska.com